Ocak ve Baymak Kombinin Çalışmaması

Dairelerimizde ve iş yerlerimizde kullanmış olduğumuz ocak ve kombinin çalışması doğalgaza bağlıdır. Bazı durumlarda ocağımız çalışmaz bazı durumlarda da kullanmış olduğumuz kombi. Her ikisinin de çalışmadığı zamanlar da olur. Baymak Servis olarak bugün sizlere en çok merak edilen kombi ve ocağın çalışmama nedenleri hakkında bilgiler sunmak için buradayız. Paylaşmış olduğumuz metni okuyarak konu hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

ocak-ve-baymak-kombi-calismiyor

Ocak ve Kombinin Çalışmaması

Dairenizde veya iş yerinizde kullandığınız ocak ve kombinin çalışmaması gazın gelmediği anlamını taşımaktadır. Her iki cihazın çalışmaması daireye ve iş yerine gaz girişinin olmadığını gösterir.

Ocak ve Kombi Çalışmıyorsa Kullanıcı Ne Yapabilir?

Ocağınız ve kombiniz çalışmıyor ise bu belirtmiş olduğumuz gibi gaz ile alakalıdır.

  • Bunun için ilk yapmanız gereken kapı dışında bulunan gaz vanasını kontrol etmektir. Kapı dışındaki gaz vanası kapalı ise durum bundan kaynaklıdır. Gaz vanası kapalı olduğu için dairenize gaz gelmiyordur ve bundan dolayı ocak ve kombi çalışmıyordur. Kapı dışındaki gaz vanası gaz borusu ile aynı hizada değilse kapalıdır. Bu durumda vanayı açmanız gerekir. Gaz vanasını, gaz borusu ile aynı hizaya getirerek vanayı açmış olursunuz.

► Ocağınız çalışıyor fakat Baymak kombiniz çalışmıyorsa bu durumda sorun Baymak kombinizdedir. Yardımları almak üzere https://kombihocasi.com/baymak-servisi/ linkini tıklayabilir firmamız ile görüşebilirsiniz.

Bu şekilde ocağın ve kombinin çalışmasını sağlayabilirsiniz. Kapı dışında bulunan gaz vanası zaten açık ise bu defa daire içinde ki gaz vanalarını aynı şekilde kontrol etmeniz gerekir. Dairenizde kullanmış olduğunuz ocak yanındaki ve kombi yanında ki gaz vanaları kapalı ise açmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra her iki cihazınızda çalışma olduğunu göreceksiniz.

►►► Şayet kapı dışında ve daire içinde bulunan gaz vanalarının hepsinin açık olmasına rağmen ocağınız ve kombiniz çalışmıyor ise bu durumda genel bir kesinti vardır ve konu hakkında bilgi almak için doğalgaz firması ile görüşmeniz gerekmektedir.

Aynı zamanda apartmanınızda oturan kat sakinlerinden de bunu sorarak öğrenebilirsiniz. Eğer komşularınızda da gaz yok ise bu durumda gazın gelmesini beklemelisiniz. Yani doğalgaz firmasının müdahalesini beklemeniz gerekmektedir. Ama komşularınızda doğalgaz var ve sizde yoksa bu durumda faturalarını kontrol etmenizde fayda vardır. Şayet faturalar ile ilgili bir durum var ise faturanızı ödeyerek sorunu çözümleyebilirsiniz. Ocak ve kombinin çalışmaması hakkında sizlere bilgiler sunduk. Konu hakkında merak ettiklerinizi servisimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s