Baymak Kombide Doldurma Musluğu

Kullanıcıların tümü kombinin çalışmasını sağlamak amacıyla bulunan parçalardan biri olan doldurma musluğunu bilirler. Doldurma musluğu kombide ne kadar küçük bir parça olarak bilinse de kombide önemi oldukça büyüktür. Kombinin çalışarak kullanıcılara randıman sağlaması amacıyla doldurma musluğuna gereksinim duyar. Bugün sizlere Baymak Kombide Doldurma Musluğu ile alakalı detaylı bilgi verebilmek amacıyla bu sayfamızı oluşturmuş bulunmaktayız.

baymak-kombide-doldurma-muslugu

Baymak Kombide Doldurma Musluğu Nedir?

Doldurma musluğunun bir diğer adı ise dolum vanası olarak bilinir.  Kombide doldurma musluğu kombi suyunun düşmesi durumunda kullanılır. Baymak kombi barının azalması sonucunda bar değerinin yükseltilmesi görevinde olan parçadır.

Doldurma Musluğunu Nasıl Bulabiliriz?

  • Baymak kombide doldurma musluğu modellere göre değişmektedir. Şekil olarak genelde çevirmeli musluk gibidir. Rengine gelecek olursak siyah ya da mavidir. Doldurma musluğu kombi altında yer alır.

Kullanıcılar kombide bu parçayı buldukları zaman çevirmeleri durumunda kombiden su sesi duymaya başlarlar. Eğer kombiden su sesi duyuyorsanız ve kombinin basıncı 1 barın altındayken yükseliyor o zaman doğru parça üzerinde işlem yapıyorsunuz dememiz doğru olacaktır. Fakat şöyle bir durumda söz konusudur ki çoğu kombi kullanıcıları doldurma musluğu şikayetiyle bizlere ulaşım sağlamaktadır.

Doldurma musluğu kombide küçük bir parça olduğundan dolayı arızalanmaya çok müsait parçadır. Bu nedenle işlem sırasında arızalanabilir hatta kırılabilir. Genelde doldurma musluğu arızalarında musluğun değişimi gerekir. Çoğu kullanıcılar tamir işleminden bahsederler, doldurma musluğunun tamirinin yapılmasını isterler. Fakat belirtmek isteriz ki doldurma musluğu arızalarında musluğun tamirinin yapılması söz konusu bile olamaz. Parça arızalarında her zaman musluğun değişimi yapılır. Bu duruma ancak uzman kombi teknisyenleri müdahale edebilir ve musluğun değişimi ancak kombi teknisyenleri tarafından sağlanır.

Kombide doldurma musluğunun önemini bugün sizlere bahsetmiş olduk. Açıklamalarımızdan da anlaşıldığı gibi doldurma musluğunun önemi kombide oldukça büyüktür. Kombinin basıncının düşmesi sonucunda normale dönmesi ve kullanıcılara randıman sağlaması amacıyla doldurma musluğuna ihtiyaç duyulur.

Sizlerde her türlü sorunlarınızda Baymak Servisi’ne ulaşım sağlayarak konu ile alakalı detaylı bilgiyi uzman teknisyenlerimiz kadar bilgili olan çağrı merkezi çalışanlarımızdan kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s